EKRE 2023. aasta kongress

ERNITS, PEETER

Alles see oli kui astusime pretsedenditu sammu ja lõime Riigikogus rohepöördes Eesti rahvuslike huvide kaitse toetusrühma. Põhjus oli lihtne: rohepööre sellisel kujul, nagu see on välja käinud, pole kooskõlas ei meie rahvuslike huvide, ega ka põhiseadusega.  Neil tuhandetel lehekülgedel, mida ma suvest saadik olen lugenud, rullub lahti Euroliidu ajaloo kõige ambitsioonikam plaan muuta Euroopa Liit kliimaneutraalseks. Selle saavutamiseks on võtnud Brüssel endale senisest veelgi suuremad õigused otsustada, mida üks või teine liikmesriik püha eesmärgi saavutamiseks tegema peab. Samal ajal peavad liikmesriigid üha enam õigusi keskusele loovutama. On sügavalt ebaõiglane, et Eesti peab ennast jätkuvalt tagant piitsutama, et aidata endast palju rikkamaid riike, kes pole seni kas suutnud või tahtnud CO2 heidet vajalikul määral vähendada, Mitte keegi ei oska öelda kuipalju hakkab järgmistel aastatel  maksma elekter, talvine korteri kütmine või autosõit Tartusse.

Pärast  sõja algust tundub kõik see  tühine. Sest oleme jõudnud veelgi karmimasse  reaalsusesse.  Senise liberaalse immigratsioonipoliitika taustal  võib meist, eestlastest  kümnete  tuhandete sõjapõgenike  lahke vastuvõtmise tulemusena  saada juba paarikümne aasta pärast  vähemusrahvus omaenda  maal.  

Ma ei saa sellest vaikida. Ma olin  Riigikogu rahvastikukriisi lahendamise probleemkomisjoni viimase  esimees  enne kui  Kaja Kallase valitsus selle kui ebavajaliku likvideeris.

Rasked ajad seisavad ees. Me vajame  kuuma südant ja selget pead. Palun toeta mind!

 

 

 

 

 

 

 

 

Kandidaat ERNITS, PEETER