EKRE 2022. aasta kongress

JÜRGENSON, VSEVOLOD

Vsevolod Jürgenson
 
Olen aktiivne inimene, kes ei taha jääda Eesti arengutes kõrvaltvaatajaks, vaid soovin aidata kaasa elu edenemisele. 24 aastat kuulusin Eesti Keskerakonda, kuna nägin selles võimalust vastanduda ohtlikule äärmusliberalismile. Kahjuks hakkasid minu tõekspidamised ühe enam lahknema erakonna selle tiiva eesmärkidest, mis praegu on Tallinna juhtimise juures ning mis  tegi kõik aegade ühe tegusama valitsuskoalitsiooni lagundamiseks. Peale EKRE, Isamaa ja Keskerakonna valitsuse langemist, tundsin, et minu mõõt sai täis ning küpses otsus ühineda EKRE-ga. Kuna olen juba aastaid olnud Uute Uudiste kaasautor, ootas mind erakonnas mitmeid häid sõpru, kellega jagan ühiseid vaateid.
 
Oman eelnevast praktilist kogemust poliitikas osalemisel. Keskerakonnas kuulusin Mustamäe piirkonna juhatusse, erakonna volikokku ning Mustamäe Linnaosakokku. 2017. aasta valimistel kogusin 152 häält. 
 
Olen EKRE liige alles lühikest aega, kuid sellele vaatamata mind usaldatakse. Lääne-Tallinna ringkonna üldkoosolek valis mind ringkonna juhatusse, mille eest olen tänulik, lubades, et täidan endale pandud ootused.
Mul on kanalid, mille kaudu tutvustada erakonna vaateid. Minu arvamust küsivad sageli ajakirjanikud ning osalen erinevates ETV+ saadetes. Tänu sellele on mul tekkinud toetajaskond nii Mustamäel kui ka mujal. 
 
Minu emakeel erineb riigikeelest, kuid kuulun nende mitte-eestlaste hulka, kes mõistavad, et mida kindlamalt tunneb end Eestis põlisrahvas ning on kaitstud kohalik kultuur ja keel, seda parem on ka teiste siin elavate rahvuste elu. Kahjuks pole eestlaste tulevikuväljavaated hetkel kiita ning seega küsimärgi all rahvusriigi tulevik. Tuleb teha tublisti tööd, selgitamaks, kuhu viib Reformierakonna pime usaldamine ning Brüsselist tulevate käskude vastuvaidlematu täitmine. Tahan olla üks teie hulgast, kes selle oma südameasjaks on võtnud.
 
Head sõbrad! Soovides aidata kaasa nende ideaalide püsimisele, mis on kirjas meie riigi põhiseaduses, mida aga liberaalsed jõud üritavad enda kehtestatud käskude-keeldude ajastul tühistada, kandideerin EKRE volikokku. Toetades mind, toetate vaba sõna ning julgust öelda tõtt ka neile, kellele selle kuulmine kontimööda pole. Seiskem Eesti eest!
Kandidaat JÜRGENSON, VSEVOLOD