EKRE 2024. aasta kongress

KÕLAR, PALLE

Nimi: Palle Kõlar
Haridus: kõrgharidus (ettevõtlus- ja ärijuhtimine)
Amet: ettevõtja (Pablo OÜ, Autoringlus OÜ)


Poliitik, isa, rallisõitja, ettevõtja

34-aastane, kihlatud, 2 lapse isa. Käisin keskkoolis Tallinna Mustamäe Gümnaasiumis ning lõpetasin Estonian Business Schooli bakalaureuseõppe ettevõtluses ja ärijuhtimises. Hiljem olen täiendanud ennast Hiiumaa Ametikoolis väikesadama spetsialisti erialal. Olen EKRE Hiiumaa aseesimees, Hiiumaa Vallavolikogu liige ning Kõrgessaare Osavallakogu liige. Täna elan vaheldumisi Hiiumaal ja Tartus.

Alates 2009 olen tegutsenud ettevõtjana mitmes valdkonnas. Praeguseks tegelen autode müügiga uudse lähenemisega autode e-poes (www.autoringlus.ee) ning pean suviti Hiiumaal omanäolist ja eksootilist rannabaari nimega Paradise Beach Bar (www.beachbar.ee). Lisaks olen olnud seotud mitme autosektoris tegutseva ettevõtte asutamise ja käivitamisega ning töötanud pikalt ekstreem- ja motospordi koolitajana ja pidanud mitut söögikohta. Tunnen juba aastaid huvi internetiturunduse vastu ning olen tänaseks saavutanud taseme, kus oma ettevõtete, ürituste ja muu vajaliku turundamisega saan ise hakkama.

Olen kirglik auto- ja motospordiharrastaja. Viimased aastad on olen kõige aktiivsemalt tegelenud rahvaralli ja -sprindiga, kus võistlen 2WD-VE võistlusklassis. Varasemalt olen Eesti Meistrivõistluste tasemel tegelenud mootorkelgu- ning jetispordiga ja lisaks hobitasemel motokrossiga. Olen olnud pikaajaline Eesti Jeti- ja Mootorkelgu Liidu juhatuse liige ning Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni mootorkelgukomisjoni liige. Olen olnud nii võistluste peakorraldaja, alade üldise edendaja, kohtuniku, kommentaatori, rajameistri kui ka osaleja rollis. Ja kõike seda korduvalt. Ülejäänud hobideks on erinevate meelelahutusürituste korraldamine, kalastamine, vlogimine, blogimine ja internetiturundus.

Oma tegemistes meeldib mulle ise käsi külge panna ja füüsiliselt osaleda. Ehk siis kindlasti olen ma pigem praktik kui teoreetik. Kuni tänase päevani kontrollin ma isiklikult kõik oma autopoes müüdavad autod üle ning veedan osa suvest ka rannabaari köögis või leti taga. Minu arust on oluline, et ka seaduseelnõude koostamisel oleksid kaasatud praktikud, mitte teoreetikud. Nagu ei saa mina koolitada uut kokka, kui ma ise ei oska, siis samuti ei saa seaduseelnõusid välja töötada keegi, kes ei ole teemaga kursis. Kahjuks on seda Eestis juhtunud.

 

Lisainfot saab lugeda: www.palle.ee

Kandidaat KÕLAR, PALLE