TEEME ERAKONNA SUUREKS!
Olles 11 aastat üles ehitanud ja hoidnud koos Pärnumaa ringkonda, tean, et see töö ei saa kunagi valmis ja ühiskonna ees seisvad eesmärgid seavad lati järjest kõrgemale. Selleks, et saavutada eesmärke ja valijatele antud lubadusi, on ringkonna esimehele oluline olla plaanide ja otsuste tegemise juures, andes edasi ringkonnast tulnud liikmete arvamusi, hinnanguid tehtule ja ideid erakonna paremaks töö korraldamiseks. Kui ringkonna juht pole erakonna suurtesse protsessidesse kaasatud, siis pole vaja kaua oodata, et meeskonna ning juhi ind raugeb ja inimesed hakkavad end tundma kõrvale jäetuna.
11 aastat tagasi alustasime ise algajatena, entusiastlikult, päris väikeste asjadega ja enamasti ise kulusid kandes. Nüüd on erakond tugev, liikmete arv mitmekordselt kasvanud ja veel oleme suutnud konservatiivseid valijaid erakonna toetuse juures hoida. Kahjuks liitub erakonnaga järjest vähem inimesi. Need kes veel tulevad, soovivad olla aktiivsed ja kaasatud, nad vajavad uusi ideid, võimalusi ja väljundeid. Täna peab kõik toimuma kiiresti ja uusi võimalusi pakkudes, sest aeg ja inimesed ei oota.
Pean oluliseks erakonna juhtimist ka alt ülesse: osakonnast ringkonna juhatusse ja ringkonna juhatusest erakonna juhatusse. Selliseks juhtimismudeliks oleme Pärnumaal saavutanud selle, et kõik peale ühe osakonna juhi, on valitud ringkonna juhatusse. Ideaalis näeksin, et ringkondade juhid või nende asetäitja, on keskjuhatuse liikmed.
Erakond vajab ringkondade koordinaatorit.
Kus on inimesed, seal on ka teisitimõtlemist ja inimsuhetes võivad tekkida lahkarvamused. Kõiki neid lahendada diplomaatiliselt ja õiglaselt, on juhtidele suur väljakutse ning vastutus. Ma ei pea õigeks, et Aukohus kaotatakse, pigem tuleb tähtsustada nende rolli. Oma liikmeid peab hoidma ja see kehtib lihtliikmete poolt juhtide suhtes ning vastupidi. Iga liiget puudutavad otsused tuleb läbi arutada ringkonnas ja erakonna juhatuses, kuhu tuleb kõnealune isik alati kohale kutsuda. Või vähemalt kirjalik seletus saada.
Mulle on vastuvõetamatu kui otsuseid tehakse kuulujuttude, interneti kommentaaride ja isiklike arvamuste põhjal. Inimestega tuleb rääkida. Infosulus ja kõrvalejäetud inimesed võivadki olla ettearvamatud ning iseeneselegi ootamatult käituda.
Kahetsusväärselt on erakonnas on maad võtnud tühistamise ja vaikimiskultuur. Kriitika ja eriarvamusele jäämine võib kaasa tuua erakonna juhtpersoonide negatiivse suhtumise. Pigem eelistatakse kaasa noogutada või vaikida, kui eriarvamust väljendada.
Juhatus pole enam arutelude koht ja Volikogu on muutunud „ kummitempliks“. Kaasanoogutajad ja vaikijad loodavad püsida „ heas kirjas“ , mis lõppkokkuvõttes soodustab autoritaarsest juhtimist. See toob kaasa kõrvalejäetud liikmete pettumise, võõrandumise ja isegi lahkumise erakonnast.
Juhi tugevus on see kui ta oskab teisiti arvajatelt saada uusi ideid ja need enda ideedeks muuta. Juhil on väga suur mõju organisatsiooni motivatsioonile ja tulemuslikkusele ning seeläbi kogu erakonnale. Hea juht on inimene inimeste keskel, neid inspireerimas, suunamas, kuulamas ja toetamas. Juhtimiskultuur liigub kiiresti suunal, kus juht peab asetsema inimeste keskele autoriteeti kaotamata.
Kaasaegne juht loob oma meeskonna elutervist ja töövõimet, eriti tänases kiiresti muutuvas keskkonnas, mis innustab tööle ning ühiseid eesmärke saavutama. Liikmed peaksid tundma hoolivust, kuid samas nõudlikke juhtimisvõtteid.
Selleks, et minu panus oleks erakonnas maksimaalne ning järjepidev, et ma saaksin erakonnale oma meeskonnaga võimalikult palju toetust pakkuda., palun usaldada minu senist kogemust ringkonna juhina ja keskjuhatuse liikmena ning valida mind erakonna juhatusse.