LUMI, AAVO

Kandidaadi LUMI, AAVO pilt

Olen sündinud 12.juulil 1956.a Tartus. Lõpetasin 1974.a. Tartu 7.Keskkooli (Karlova)

1979.a lõpetasin Eesti Põllumajanduse Akadeemia loomaarstina. 

Olen  Märjamaa elanik alates 1977.a

Olen abielus olnud 44 a.  Koos abikaasaga  oleme täisealiseks  kasvatanud 2 poega ja tütre. Olen kahekordne vanaisa.

Peale kõrgkooli lõpetamist olen töötanud mitmetel juhtimisega seotud ametites nagu kollektiivmajandi esimehena, Märjamaa Lihaühistu juhatajana, Rapla Agrotööstuskoondise konsultandina ja viimased 21 aastat riigiametnikuna Veterinaar- ja Toiduameti Raplamaa ja Läänemaa keskuse juhatajana. Peale suuremat reformimist, kui asutuses reformiti juhtimist ja muudeti regioone, olen töötanud VTA Lääne regiooni Pärnumaa keskuses loomatervishoiu ja -kaitse peaspetsialistina. Olen omandanud teadmisi mitmetel juhtimisalastel täiendkoolitustel.

Minu hobideks on ratsasport ja klassikaline laul (bariton). Olen vabariikliku laulukonkursi „Seeniorlaul“ kahekordne laureaat ja lauluvõistluse „Kui su hing on noor“ Grand Prix laureaat.

Minu soov kaasa lüüa ja toetada  EKRE tegemisi on seotud eelõige põhjusel, et väärtustan meie riigi hoidmist eestimaalastele ning  perekonda seda kõige traditsioonilisemas mõttes, olen kasvatanud lapsed armastama oma kodu ja lähedasi, ma ei toeta massilist võõramaalaste invasiooni meie väikesesse riiki jpm.