EKRE 2024. aasta kongress

LUMI, MERIKE

Tere head erakonnakaaslased!

Minu nimi on Merike Lumi ja ma kandideerin EKRE Volikokku.

Ma liitusin EKRE-ga 2017. aastal. EKRE koos eesti rahvusmeelste juhtidega inspireeris mind, kuna on ainus erakond kes Eesti riigi ja rahva huvide eest seisab.  Varem ma ühtegi erakonda kuulunud ei ole.

Endast: Olen sündinud Tartus, lapsepõlve saatnud mööda kaunis väikelinnas Elvas, oma täiskasvanu ea põhiliselt elanud Tartus. Lõpetasin keskkooli ja täiendasin oma haridust Tartus. 2005 a. lõin väikeettevõtte "Aadelhein Kinnisvara".

Oma töös olen palju kokku puutunud maaeluga ja muredega mis sellega kaasnevad. Aidates inimesi, müües või vahetades nende elukohta, talu või maatükke, on kõigil oma lugu, tihti mure, miks nad seda teevad. See ei ole kerge otsus. 

EKRE Tartu linna ringkonnas olen olnud esimees, aseesimees ja aastaid juhatuse liige. Täna olen EKRE Tartu valla osakonna esimees ja EKRE Tartu-ja Jõgevamaa ringkonna juhatuse liige.  Olen mitmeid aastaid valitud EKRE Volikokku. KOV valimistel valiti mind Tartu linnavolikogu liikmeks. Olen 6 aastat olnud Tartu linnavolikogu arengu-ja planeerimiskomisjoni liige, kus olen seisnud elamisväärse keskkonna, sealhulgas parkide säilimise eest, et linna süda jääks roheliseks ja puutumata. Kuulusin Tartu linna Tselluloositehase eriplaneeringu komisjoni, kus koos Tartlastega ja Eesti maast ja loodusest hoolivate inimestega suutsime tehase rajamise peatada.  Kuulun EKRE Kristlaste ühendusse, olen EKRE Naisühenduse juhatuse liige. Olen ENÜ liige. Vaadetelt olen rahvuslane, Tartu Rahu Põlistamise seltsi liige. Paljud teavad ja tunnevad mind EKRE Tartu, nüüd juba Tartumaa  Vaba Vestluse Ümarlaualt, mille idee algataja ma olen ja mida me koos Kastre osakonna esimehe Aare Tammega juhatame kuuendat aastat. Koroona ajal, kui ühiskond oli suletud sai loodud ka sellenimeline Fb grupp, kus käib täna aktiivne tegevus.

Olen olnud Tartu Rahu Tõrvikurongkäigu korraldaja 3 korral, 2 korral peakorraldaja, suurim neist ja meeldejäävaim oli Tartu Rahu 100-ndale aastapäevale pühendatud pidulik Tõrvikurongkäik ja avalik koosolek Raekoja Platsil. Olen korraldanud ka teisi avalikke rahvuslikke üritusi ja meeleavaldusi noore pere kaitseks. 2019 a. sügisel, LGPT vastasel meeleavaldusel, ristis meedia mind "Tudengilinna Homopiduriks".

Tööd ma ei karda ja oma riigi heaollu olen valmis panustama. Armastan meie maad ja meie rahvast. Eesti on minu jaoks tähtis. See on ka minu EKRE-s olemise põhjus.   

Ikka koos oma rahvaga, Eesti eest!

Kandidaat LUMI, MERIKE