EKRE 2022. aasta kongress

MILLER, ANTS

(Tuntud ka kui Ats Miller ja kirjanikuna Siim Veskimees)

Me peame julgema unistada suurelt!
Iga järgmine kultuurihüpe, mis on inimkonda määratult edasi viinud, on sündinud aina rohkem põhja pool. Miks ei võiks meie oma aastatuhandete tarkusega olla need, kes leiavad olemise viisi, mis meid järgnevatel sajanditel inimkonna esiritta viib?

Konservatiivsus tähendab oskust ajaloost õppida, võtta läinust parim ja ehitata sellele õitsev tulevik. Kirjaniku ja IT-inimesena (ja lisaks majandus õppinuna) olen pidanud end õnnelikuks, et suudan mõista ja ka õpetajana oma rahvale edasi anda mõtteid, seoseid ja ideid, kuhu me teel oleme ja mida meil minevikust tulusaim kaasa on võtta.

Jean-Michel Jarre on öelnud, et on ainult üks tõeline revolutsioon – see, mida lapsed endas kannavad. Meil on tee tulevikku ainult siis, kui suudame anda lastele võime mõista head ja kurja – ja peamine – ning osata end näha ja tajuda aastatuhandete kauguselt alanud ja kõigis meie lootustes lõpmatult tulevikku ulatuvas generatsioonide, vanemate ja laste ahelas.

Kuivi fakte ka –  60 aastat vana, 5-last.
Töötanud suurema osa elust erinevatel IT-juhtimisega seotud ametikohtadel.
Kirjutanud ilukirjandusena paarikümne raamatu jagu (peamiselt teadus-) ulmet, Eesti tuleviku pärast südant valutava kodanikuna sadu artikleid.
Oskan kaasa rääkida majanduses, energeetikas ja kultuuriküsimustes (olen ka kahes vastavas toimkonnas).
Viimati olin kaitseliitlasena väljas 2007. a kevadel ja kui vaja, teen seda taas.
Minuga ei ole lihtne – kipun ütlema, mida ma mõtlen. Ja keel on ka parasjagu terav.

Kandidaat MILLER, ANTS