EKRE 2022. aasta kongress

PÕLLUAAS, HENN

Endine Riigikogu esimees, EKRE aseesimees,
EKRE RK fraktsiooni esimees, Harju-Rapla ringkonna juhatuse liige 
 

Sündinud: 16.02.1960. Perekond: Abielus, poeg ja tütar. 
Haridus: kõrgem, Tallinna Ülikool 1985, MA

Töö: Olen olnud Saue linnapea ja kauaaegne volikogu liige, eraettevõtja ja firmajuht, publitsist, Kunstimuuseumi teaduslik töötaja, õpetaja. Olin ETV-s 18 osalise sarja „Eesti rahvakalender“ stsenarist ja kunstnik-lavastaja ning Tallinnfilmis mängufilmi „Näkimadalad“kunstnik-lavastaja. 

Ühiskondlik tegevus: 2012-2014 olin EKRE volikogu esimees. Juhatasin Eesti Rahvuslikku Liikumist, Tartu Rahu Põlistamise Seltsi ja Eesti Demokraatlik-Rahvuslike Jõudude Koostöökogu. Olen Soomepoiste Pärimusühingu juhatuse liige ja Kaitseliidu Keila malevkonna pealiku abi. RK Kaitseliidu ja Eesti lennunduse toetusrühma esimees.

Publitsistika: Avaldatud raamatud: „Eesti -Vene piirileping. Ära andmine või äraandmine?“ 2010,„Lennart Meri. Vabaduse valus valgus“ 2011,„Sotsid, interrinde teine tulemine“ (2019). Lisaks suur hulk artikleid nii Eesti kui välisajakirjanduses. Eestindasin V. Saksi „Karjala tagastamine“.

Hobid: kalapüük, ajalugu, maalimine, lendamine ja purjetamine.

Kandideerin EKRE aseesimehe kohale.
 
Rahvusriiklus, demokraatia, traditsioonilised väärtused, meie laste ja kõigi heaolu ning turvalisus on asjad, mille üle ei kaubelda. Koos Teiega seisan vankumatult meie ühiste eesmärkide ja kindla tuleviku eest! 
 
Eesti eest!
Kandidaat PÕLLUAAS, HENN