TASA, TOIVO

Kandidaadi TASA, TOIVO pilt
Sündisin 1951. a Tallinnas. 1976 lõpetasin Tartu Riikliku Ülikooli eesti keele ja kirjanduse õpetajana. Olen tegutsenud kultuuriajakirjanduses, tõlkinud raamatuid ja teinud muusikat. 1990-ndate alguses liitusin taasiseseisvunud Eesti välisteenistusega, suursaadiku teenistusaste aastast 1994.

       Mind on kultuuri ja rahvusvaheliste suhete kõrval huvitanud majandus. Riikide ajaloo ja koostöö kõrval ka nende isevarustatus näiteks toidu ja esmatarbekaupadega ning üldine kriisides ellujäämise võime. Põnev teema on Eesti kui ainulaadse e-riigi tegelik digisuutlikkus. Ja põhjused, miks teised riigid meie e-riigi versiooni kopeerida ei saa või ei taha.

       Eriliselt muretsema panevad mind täna aga eestikeelse hariduse ja teaduse väljavaated. Vastava ministeeriumi tegevus, kasvõi koostöö kooliõpetajatega, aga ka kõrgemate õppeasutustega jätab endiselt soovida. Kuid haridusest algab kõik. Vähemalt Eesti jaoks! 

      EKRE-sse astusin 2018. Olen praegu EKRE hariduse ja kultuuri toimkonna ning Põhja-Tallinna Haabersti osakonna esimees, samuti Põhja-Tallinna juhatuse liige. Viiruspandeemiale vaatamata on EKRE liikmeskond Haaberstis suurenenud. Haridus- ja kultuuritoimkonnas oleme suutnud kogunemispiiranguist hoolimata omavahel ühendust hoida ning infot vahetada. Nüüd, mil piirangud leevenevad, loodame suurest suvest hoolimata ka vahetult kokku saada. Kui mitte varem, siis EKRE suvepäevadel. 

    Nõnda olen pidanud vajalikuks osaleda peale haridus ja kultuuri veel majanduse, välispoliitika ja riigikaitse toimkondade tegevuses. Püüan kaasa aidata, et Eestil õnnestuks professionaalse, s.o. valve- ning kaitsevõimelise, oma selge käsuliiniga piirivalve taasloomine.

       Toimkondadel on eriti hea koostöö ministeeriumidega, mida juhivad EKRE ministrid. Niisamuti tegutseme käsikäes EKRE Riigikogu fraktsiooni liikmetega, kes töötavad Riigikogu erinevates komisjonides. Vaja arutada strateegiaid, kujundada taktikaid. Kuid, nagu kõlab tuntud klassikaline ütlus: arenguruumi kahtlemata jätkub.

      Julgeoleku ja majandusliku suutlikkuse tasakaalukas edendamine Euroopas ning kogu maailmas muutub üha komplitseeritumaks. Aegade jooksul kuhjunud pinged, kuid ka puhas harimatus ning pidetu inimese arulagedus kobrutavad pinnale. Eesti ja EKRE kui rahvuskonservatiivse erakonna ees seisab täna niihästi sise- kui ka välispoliitikas rohkem keerulisi ülesandeid kui kunagi varem. Meie tänastele saavutustele vaatamata.      Silmapiiril lähenevad kohalike volikogude valimised - tõhustagem oma tegevust kõikjal, nii maal kui linnas. Ja ärme unusta oma rannarahvast.

       Ent veel varem, juba tänavu sügistalvel saabub niisama tõsine tõehetk: kas seisame silmitsi uue koleda taudilainega? Ja kui see nii on, siis peame kõik koos taas suutma sellele tulemuslikult vastu astuda.       Soovin, et saaksin olla toeks nende ülesannetega toime tulemisel niihästi erakonna volikogus kui ka juhatuses.

       Eesti eest!