EKRE 2022. aasta kongress

VALGE, JAAK

Poliitik ja ajaloolane, PhD, Riigikogu liige ja Tartu Ülikooli kaasprofessor
Olen alati olnud rahvuslane, tegutsenud Eesti Rahvusliku Sõltumatuse Partei, hiljem Eesti Rahvusliku Liikumise ridades ning enne EKREga liitumist üksikvõitlejana. Ma usun, et ma ei eputa üleliia, kui väidan, et olen olnud meie erakonna üks eestkõnelejaid haridus- ja teaduspoliitika, rahvastikupoliitika ja demokraatia teemadel. Olen Riigikogu kultuurikomisjoni aseesimees ja viimastel aastatel üks suurimaid erakonnale annetajaid.
   Kriisiaegadel on igal otsusel mitmekordne kaal. Me peame hoolitsema oma julgeoleku eest, aitama põgenikke, ent ei tohi kaasa minna vasakliberaalse hüsteeriaga.      
  EKRE juhid on saatnud korda ime: loonud ja kujundanud lühikese ajaga ühtse suure poolehoiuga võimsa väärtuspõhise erakonna. Kuid meie toetusel on veel tugev kasvupotentsiaal. Selle realiseerimiseks peame mu arvates veel selgemalt jälgima oma poliitilisi eelistusi, keskendudes meie julgeoleku, meie rahvusriigi, demokraatia ja kodanikuvabaduste kaitsele, nüüdses olukorras aga nõudma eelkõige immigratsiooni reguleerimist, mille suuremahuline jätkumine nullistaks meie senised saavutused. Me ei tohi silmist lasta oma suurt eesmärki - põhiseaduse muutmist nii, et kodanikel oleks õigus algatada siduvaid rahvahääletusi. Teel oma eesmärkide poole peaksime olema põhimõttekindlad ja eestlaslikult jonnakad. Kui me omavahel vaidleme, siis meetodite üle, sest rahvuskonservatiividena on meil ühised eesmärgid. Me ei lase endale ette kirjutada, kuidas me millestki räägime, aga peame oma põhimõtteid selgitades jääma konservatiivselt soliidseks.
     Erakonna juhatusse valituna kavatsen neid põhimõtteid hoida ja edendada.
TUNNELI LÕPUS ON VALGE!

 

Kandidaat VALGE, JAAK